maktabbookir@gmail.com

  دانلود کتاب کورش کبیر در آثار هنری اروپائیان

  دانلود کتاب کورش کبیر در آثار هنری اروپائیان

  کتاب نایاب و ارزشمند کوروش کبیر در آثار هنری اروپاییان  اثری  از دکتر غلامعلی همایون می‌باشد. هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


  معرفی کتاب کورش کبیر در آثار هنری اروپائیان

  مجسمه سازان و نقاشان اروپایی مسلما از کوروش تندیس های متعددی تهیه نموده که می بایست در موزه ها و کتابخانه ها و مجموعه های هنری اروپا موجود باشد جمع آوری این اسناد مستلزم اقامتی چندین ساله در اروپا است ولی تا آنجایی که برای مولف میسر بود به جمع آوری تعدادی از آنان پرداخته است.
  مسلم این است که این تصاویر فقط از روی شرح و بسط کتب غربی از چهره و اندام کوروش و یا جنگهای متعدد وی تهیه گردیده و کمتر می تواند مستند باشد ولی یکی از آنها مستلزم تعمق بیشتری است. متاسفانه از هیچیک از شاهنشاهان هخامنشی تصویر مستندی در دست نیست. آنچه در نقوش برجسته صخره های ایران به عنوان شاهنشاه هخامنشی آمده است هیچگونه وجه تمایزی با دیگر تصاویر از نظر خطوط چهره ندارد و بدین وسیله تکیه ای بر روی شکل و شباهت آن نمی توان نمود.
  بنابراین چهره کوروش در تصاویر اروپاییان نیز به همین شکل نمی تواند شکل و شباهتی با خود کوروش داشته باشد ولی دیگر مسائل در تصاویر جنبه های تاریخی مستند داشته و می توان به تجزیه و تحلیل آنها پرداخت.


  اطلاعات نسخه الکترونیکی
  • عنوان کتاب : کورش کبیر در آثار هنری اروپائیان
  • نویسنده:  غلامعلی همایون
  • تعداد صفخات : 130
  • فرمت: PDF
  دانلود باکس
  درباره این مطلب نظر دهید !