maktabbookir@gmail.com

دانلود کتاب رؤیا و تاریخ: آمریکا در دو قرن

کتاب  ارزشمند و نایاب رویا و تاریخ؛ آمریکا در دو قرن  اثری از کلود ژولین می‌باشد. و توسط مرتضی کلانتریان ترجمه شده است.هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


معرفی کتاب رؤیا و تاریخ: آمریکا در دو قرن

انگلستان فاتح جنگ هفت ساله (1763-1756) در برابر فرانسه و اتریش، بار قرض سنگینی را به دوش دارد و مصمم است پرداخت قسمتی از آن را به عهده‌ی مستعمرات آمریکایی‌اش بگذارد. برای رسیدن به این منظور تدابیری اتخاذ می‌کند که نتیجه‌ی آن بروز طغیان است.
برای تشکیل اولین کنگره‌ی سراسری، نمایندگان تمام ایالات آمریکا به جز جورجیا در پنجم سپتامبر 1774 در فیلادلفیا گردهم می‌آیند. این نمایندگان خواستار استقلال آمریکا نیستند بلکه تقاضا دارند تا لندن حقوقی را که قانون اساسی انگلیس برای آنها قائل شده است محترم بشمارد. اما جرج سوم پادشاه انگلستان اینطور به قضیه نگاه نمی‌کند. او این کار نمایندگان ایالات آمریکا را نوعی تمرد و سرکشی به حساب می‌آورد که بایستی به شدت آن را سرکوب کرد.
در شب 18آوریل 1775، ژنرال توماس گیج Thomas Gage، که فرماندهی قوای انگلیس را در بوستون به عهده دارد در اجرای فرامین مقامات مافوقش، قسمتی از قوای تحت فرماندهی خود را برای نبرد آماده می‌کند؛ در سحرگاه 19 آوریل این قوا راهی لگزینگتن Lexington می‌شود. هدف فرمانده انگلیسی دو چیز است: یکی دستگیری دو تن از رهبران میهن‌پرستان، یعنی ساموئل آدامز Samuel Adams و جان هنکوکJohn Hancock و دیگری نابود کردن انبار مهمات میهن‌پرستان که در یکی از دهکده‌های حوالی ماساچوست قرار دارد.
با وجود تاریکی شب، حرکت قوای ژنرال گیج از چشم میهن‌پرستان پنهان نمی‌ماند. میهن‌پرستی به نام پل ریویر Paul Revere که الهام‌بخش شعر مشهور لانگ فلو Longfellow شده است برای آگاه کردن دوستانش، با اسب از بوستون حرکت می‌کند و حوالی نیمه شب به لگزینگتن می‌رسد.وهمین حرکت انگلیس منجر به شروع جنگ استقلال آمریکا شد.


اطلاعات نسخه الکترونیکی
  • عنوان کتاب : کتاب رؤیا و تاریخ: آمریکا در دو قرن
  • نویسنده : کلود ژولین
  • مترجم : مرتضی کلانتریان
  • تعداد صفحات:  554
  • فرمت: PDF
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می دانید درخواست حذف ارسال کنید! | درخواست حذف
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید! | گزارش مشکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *