دانلود کتاب جنگ بدر

  دانلود کتاب جنگ بدر

  کتاب جنگ بدر  اثری از محمد احمد نویسنده عرب و با ترجمه‌ای از ذبیح‌الله منصوری می‌باشد.هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


  از مقدمه مترجم:
  بزرگترین جنگ سرنوشت ساز مسلیمن با کفار به فرماندهی حضرت ختمی مرتبت صلی الله علیه و آله در صدر اسلام، جنگ بدر بود. قبل از آن جنگ مسلمانها چند بار با کفار نبرد کردند اما نه شماره سربازان آنها به اندازه سلحشوران مسلمان در جنگ بدر بود و نه از آن نبردها نتیجه ای مثبت به نفع اسلام مانند جنگ بدر گرفتند. و قبل از جنگ بدر دین اسلام هنوز یک حکومت اسلامی نشده بود و پس از جنگ بدر یک حکومت اسلامی شد.
  تاریخ جنگ بدر تا امروز به طوریکه حق این واقعه تاریخی بزرگ در دنیای اسلام ادا شود، به زبان فارسی نوشته نشده است. راجع به تاریخ صدر اسلام و شرح حال حضرت ختمی مرتبت (ص) و همچنین غزوات مسلمین در دوره حیات رسول الله (ص) به زبان فارسی کتابهای متعددی موجود است ولی در آن کتابها حتی کتبی که اختصاص به جنگ های مسلمین در زمان حیات حضرت رسول الله (ص) دارد، تاریخ جنگ بدر به اختصار و اجمال نوشته شده، وسایل سوق الجیشی (استراتژی) و تعبیه الجیشی (تاکتیک) مورد وصف و تحلیل قرار نگرفته و در نتیجه نبوغ فرماندهی رسول الله (ص) زیر رپوش ابهام باقی مانده است. ولی کتابی که اینک در دسترس خوانندگان قرار می گیرد، تاریخ جنگ بدر را به تفصیل و با تحلیل و تحقیق بیان می نماید…


  اطلاعات نسخه الکترونیکی
  • نویسنده:محمد احمد
  • مترجم:ذبیح الله منصوری
  • فرمت : PDF
  دانلود باکس
  درباره این مطلب نظر دهید !