maktabbookir@gmail.com

دانلود کتاب تاریخ مختصر ایران، از اسلام تا زندیه

کتاب ارزشمند تاریخ مختصر ایران از اول اسلام تا انقراض زندیه اثر مشهور از پاول هرن می‌باشد که توسط دکتر رضاشاده شفق در سال ۱۳۱۴ خورشیدی به پارسی ترجمه و منتشر شده است.هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


برگرفته از مقدمه کتاب:
مولف این کتاب اعتراف می کند که این تاریخ ناقص و نارساست و اگر ضرورت در کار نبود، این اقدام را نمی کرد. در صورتی که تاریخ مختصر بعد از اسلام ایران به سبک علمی خوبی در قاموس العلوم انگلیسی ( معروفترین قاموس عمومی دنیا ) ثبت شده جا داشت که در کتاب فقه اللغه ایران هم اینچنین خلاصه تاریخی نوشته شود با این که پیداست انجام این وظیفه بس دشوار است ….


معرفی کتاب تاریخ مختصر ایران، از اسلام تا زندیه

از حدود قرن نوزدهم میلادی، مطالعات ایران‌شناسی و شرق‌شناسی توسط بزرگ‌ترین دانشمندان و اندیشمندان و مورخان اروپایی و آمریکایی در دستور کار قرار گرفت.

یکی از این مولفان، پاول هرن بود که آثار بسیاری نوشت، و کتاب فوق نیز یکی از بهترین و جامع‌ترین آثار اوست. او این کتاب را برای آشنایی بیشتر اروپاییان با تاریخ ایران زمین بنوشت.

کتاب حاضر تاریخ ایران را از زمان سقوط ساسانیان پس از یورش اعراب آغاز کرده و تا پایان روزگار زندیه و برآمدن قاجارها، ادامه داده است. او کوشیده‌است تا این دوره حساس از تاریخ ایران را در عین اختصار، به صورت کامل به منصه ظهور برساند.

این کتاب دربردارنده تاریخ طاهریان، صفاریان، سامانیان، آل‌زیار، آل‌بویه، سه حکومت ترک غزنویان، سلجوقیان، خوارزمشاهیان و سپس تاریخ مغولان و ایلخانان می‌باشد. در ادامه نیز سه حکومت صفویه، افشاریه و زندیه مورد بحث قرار گرفته‌اند.

اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می دانید درخواست حذف ارسال کنید! | درخواست حذف
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید! | گزارش مشکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *