maktabbookir@gmail.com

دانلود کتاب تاریخ عثمانی ؛ 5 جلدی

کتاب نایاب و ارزشمند تاریخ عثمانی اثری از اسماعیل حقی اوزون‌چارشی‌لی‌ می باشد . این کتاب در 5 جلد می باشد.هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


معرفی کتاب عثمانی از اسماعیل حقی اوزون‌چارشی‌لی‌

حکومت عثمانی به حکومتی گفته می‌شود که ترکان گریخته از هجوم مغول‌ها که در اصل از ترکمن‌هایی بودند که در قرن ششم هـ.ق از جنگ ملازگرد به‌سوی شبه قاره پراکنده شدند، در محدوده جغرافیایی خاص به تشکیل حکومت پرداختند و پس از مدتی دامنه قلمرو حکومت خود را گسترش داده و تقریباً علاوه بر در اختیار گرفتن قلمرو حکومت خلفای فاطمی و عباسی، بخش‌هایی از اروپا را نیز به قلمرو خود ضمیمه کردند و قرن‌ها به همین نام و با شهرت خلافت عثمانی حکومت راندند.
قلمرو اولیه امپراتوری عثمانی، مربوط به سلجوقیان بود که آنها عشایر مربوط به خود را در مراحل مختلف در نقاط مختلف آناتولی اسکان داده بودند که تیره قایی از جمله آنها بود که پس از فوت جلال‌الدین خوارزم‌شاه در برخی از نواحی آناتولی مستقر شدند که بخشی از این قایی‌ها حاکم‌نشین عثمانی را تأسیس کردند.حکومت عثمانی که در نزد مسلمانان، چینی ها و هندی ها به روم معروف بود یک حکومت بزرگ مسلمان بود که تا قرن ها بر چندین بخش بزرگ جهان، یعنی جنوب شرق اروپا، غرب آسیا و شمال آفریقا حکومت می کرد. نسب عثمانی ها به قبیله ای از ترک ها به نام قاپی برمی گردد.


معرفی جلد های 1 تا 5 تاریخ عثمانی

  • تاریخ عثمانی – جلد 1: از تشکیل دولت عثمانی تا فتح استانبول
  • تاریخ عثمانی – جلد 2: از فتح استانبول تا مرگ سلیمان قانونی
  • تاریخ عثمانی – جلد 3: از سلطنت سلطان سلیم ثانی تا آغاز دوره انحطاط ‌

  • تاریخ عثمانی – جلد 4: عصر زوال تا اواسط قرن شانزدهم
  • تاریخ عثمانی – جلد 5: اوضاع امپراتوری از اواسط قرن شانزدهم تا آخر قرن هفتم ترکیه
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می دانید درخواست حذف ارسال کنید! | درخواست حذف
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید! | گزارش مشکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *