maktabbookir@gmail.com

دانلود کتاب تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی

کتاب ارزشمند  تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی اثری از شروین وکیلی می‌باشد.هم اکنون این کتاب ارزشمند و نایاب  را می توانید بصورت رایگان از  مکتب بوک دانلود کنید.


معرفی کتاب تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی

کتاب تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی نوشته شروین وکیلی در مورد یکی از دوران‌های شاهنشاهی ایران یعنی اشکانیان نوشته شده است.

اشکانیان از سویی دیرپا‌ترین دودمان فرمانروای ایران و طولانی‌ترین دوران تاریخی ما محسوب می‌شوند و از سوی دیگر بسیار اندک و سطحی مورد تحلیل قرار گرفته‌اند. دوران پانصد سالهٔ اشکانیان به تنهایی از تاریخ بیشتر کشورهای امروزین جهان طولانی‌تر است. ایران در این دوران قدرتی جهانی بود که گذشته از تاثیر فرهنگی و اقتصادی‌اش از مجرای راه ابریشم، در سپهر سیاسی هم از سویی دایرهٔ نفوذ امپراتوری روم را محدود می‌ساخت و از سوی دیگر با فشاری که بر قبایل سکا می‌آورد، در ساخت سیاسی امپراتوری چین نقشی مهم ایفا می‌کرد. با این همه، رسم بر آن است که دولت اشکانی را تنها واسطه‌ای میان دو دورانِ باشکوه هخامنشی و ساسانی بدانند و از زاویهٔ دید مورخان رومی بدان بنگرند.

در پژوهشی که در دست دارید تاریخهای ایرانی در کنار منابع یونانی-رومی، هندی، و چینی قرار گرفته تا در بافتی جهانی فهمی عمیق‌تر و روشن‌تر از پویایی قدرت اشکانیان به دست آید. این کتاب دنبالهٔ طرح بازخوانی تاریخ ایران زمین در چشم‌اندازی سیستمی است و دنبالهٔ کتابهای «کوروش رهایی‌بخش»، «داریوش دادگر» و «اسطورهٔ معجزهٔ یونانی» محسوب می‌شود.


اطلاعات نسخه الکترونیکی
  • عنوان کتاب : تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی
  • نویسنده: شروین وکیلی
  • تعداد صفحات : 996
  • فرمت: PDF
اگر فایل را خلاف قوانین کپی رایت می دانید درخواست حذف ارسال کنید! | درخواست حذف
اگر فایل مشکل دانلود دارد گزارش ارسال کنید! | گزارش مشکل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *