maktabbookir@gmail.com

شرایط و ضوابط استفاده از سایت مکتب بوک

شما با استفاده از هریک از امکانات مکتب بوک، تایید می‌کنید که قوانین و مقررات مکتب بوک را که در ذیل آمده است، پذیرفته‌اید:

۱- مکتب بوک تنها در زمینه ارائه کتاب‌های الکترونیک و فعالیت‌ می‌کند و در زمینه ارائه کتاب‌های چاپی هیچ‌گونه فعالیتی ندارد.

۲- کلیه کتاب‌های موجود درمکتب بوک توسط اعضا و کاربران برای مکتب بوک ارسال می‌شود و مکتب بوک در اسکن‌کردن، تایپ‌کردن و  PDFکردن هیچ‌یک از کتاب‌ها و سوالات  هیچ‌نقشی نداشته و مسئولیت PDF شدن هیچ‌یک از کتاب‌ها و فایل های  موجود در سایت، بر عهده مکتب بوک نمی‌باشد.

۳- مکتب بوک می‌کوشد تا تنها کتاب‌های قدیمی و نایابی که در بازار موجود نبوده و مشمول حق نشر نیستند، و یا کتاب‌‌هایی که توسط خود نویسندگان و با رضایت نافعان مادی و معنوی کتاب‌ها به صورت PDF برای انتشار در سایت ارسال می‌شوند را برای دانلود ارائه دهد. لذا از بارگزاری هر کتابی که در بازار موجود بوده و یا نویسنده یا ناشر آن راضی به PDF شدن آن نیست، معذور است. از همین‌روی پیشنهاد می‌شود تا برای حمایت از مولفان و ناشران گرامی، کتاب‌های جدیدالچاپ و کتب موجود در بازار کتاب را از کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور خریداری نمایید. ضمنا بدیهی است در صورت ارسال کتاب‌های مشمول حق نشر توسط اعضا، مکتب بوک از بارگزاری آن خودداری خواهد کرد. همچنین اگر سهوا کتاب یا کتاب‌های دارای حق نشر که توسط اعضا ارسال شده است، در مکتب بوک آپلود شود، با نخستین گزارش کاربران از طریق کامنت‌گذاری یا ارسال گزارش از طریق فرم تماس با ما، لینک دانلود کتاب به سرعت از سایت حذف خواهد شد.

۴- مکتب بوکپایه قوانین و مقررات رسمی کشور جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند.بنابراین از ارائه کتاب‌های ممنوعه، غیرشرعی و مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران، معذوریم. همچنین مکتب بوک مسئولیت محتوای هیچ‌کتابی را عهده‌دار نیست و کاربران موظف هستند در صورت مشاهده احتمالی هرگونه کتاب ممنوعه، غیرشرعی و مغایر با قوانین جاری جمهوری اسلامی که به صورت سهوی در سایت بارگزاری شده باشد، از طریق فرم تماس با ما به مدیران سایت اطلاع داده تا کتاب موردنظر از سایت حذف گردد.

۵- لینک دانلود کتاب‌ها و تمامی فایل ها  در مکتب بوک  فقط برای اعضای سایت فعال است. همچنین عضویت و ثبت‌نام در مکتب بوک رایگان نیست. با این‌حال خرید حق‌اشتراک و حق‌عضویت جهت دانلود کتاب‌ها در مکتب بوک اجباری نیست و کاربر با ورود به فرآیند ثبت‌نام، می‌پذیرد که با اختیار خود اقدام به واریز وجه و خرید حق‌اشتراک ماهانه کرده است.لذا کاربران گرامی به‌دلیل عدم‌ اجبار در واریز وجه و خرید اشتراک با میل و اختیار شخصی، به هیچ‌عنوان حقی در جهت درخواست عودت وجه نخواهند داشت.

۶- در مکتب بوک  هیچ‌کتاب و فایلی  به فروش نمی‌رسد و دانلود تمام کتاب‌ها  ،  فایل ها برای اعضایی که بنابر ماده قبلی، اقدام به خرید اشتراک‌ماهانه کرده و در سایت ثبت‌نام کرده‌اند، رایگان است. همچنین مکتب بوک این اختیار را دارد تا جهت تامین هزینه‌های خود، هرزمان بر اساس صلاح‌دید خود، لینک دانلود برخی از کتاب‌ها را تنها در ازای واریز وجه، برای اعضا فعال نماید که این شامل اعضایی که ثبت‌نام کرده‌اند نیز می‌شود. لازم به توضیح است که این عملیات، به‌معنای فروش کتاب‌ها نیست و مکتب بوک با این روش، تنها اقدام به فروش لینک‌های دانلود خود می‌نماید.

۷- استفاده، دانلود، مرور و جستجوی شما در سایت با مسئولیت شخصى خود شما صورت مى‌گیرد و مکتب بوک تعهدى در قبال خسارات مستقیم، اتفاقى، تبعى، غیر‌مستقیم و کیفرى، ناشى از دسترسى و استفاده شما از سایت ندارد.

۸- مکتب بوک در مقابل اطلاعات و مطالب موجود در سایت‌های دیگرى که به مکتب بوک لینک داده‌اند و یا لینک آن‌ها به هر دلیل (ارجاع به منبع، استناد، نقل‌قول و…) در مکتب بوک قرار داشته باشد، مسئول نیست. این سایت‌ها توسط اشخاص و یا شرکت‌های دیگرى غیر از مکتب بوک ایجاد شده‌اند و مکتب بوک به‌هیچ‌عنوان به‌عنوان ناشر یا مروج مطالب مندرج در این سایت‌ها عمل نمى‌کند.

۹- سایت مکتب بوک به هیچ سازمان، نهاد و تشکل عمومی، دولتی و نیمه‌دولتی وابسته نیست و بصورت خصوصی اداره می‌شود و تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مکتب بوک می‌باشد.

۱۰- ارائه خدمات به کاربران باعث ایجاد حقی برای کاربر یا شخص‌ثالث نخواهد شد و در صورت لزوم، مکتب بوک می‌تواند با صلاحدید خود از ارائه خدمات رایگان به کاربر، خودداری نماید.

۱۱- تمام مطالب و محتوای موجود برروی این وبسایت، ممکن است شامل اشکالات تحریری یا غیرعمدی باشد. مکتب بوک این حق را دارد که بنابر صلاحدید خود، در هر زمانی نسبت به رفع هر نوع اشکال و یا حذف قسمت یا قسمت‌هائی از سایت اقدام نماید. همچنین مکتب بوک ممکن است هر نوع تغییرات دیگری را که لازم بداند در سایت، محتوا، محصولات، برنامه‌ها، خدمات و یا قیمت‌ها (در صورت موجود بودن) و به طورکلی هرگونه محتوای موجود در سایت را در هر زمان و بدون اطلاع انجام بدهد.

۱۲- مکتب بوک این حق را دارد که با به‌روز‌کردن شرایط استفاده از وب‌سایت، در هر زمانی این “شرایط و الزامات” را مورد تجدید‌نظر قراردهد. کاربران نیز مقید و ملزم به رعایت تجدید‌نظرهای احتمالی آینده در قوانین و مقررات مکتب بوک هستند و لازم است مستمرا از این صفحه دیدن کرده تا از شرایط و الزامات جارى و لازم‌الاجرا در زمان منظور، مطلع شوند.

13- تنها کتاب‌هایی را برای مکتب بوک ارسال کنید که تحت «مالکیت عمومی» هستند و یا شما از نظر قانونی نسبت به آنها محق هستید و می‌توانید اجازه نشر الکترونیکی آن‌ها را به مکتب بوک اعطا کنید.

14-کتاب‌های الکترونیکی که از مکتب بوک قابل دانلود هستند توسط اعضای این وب سایت معرفی و قرار داده شده‌اند و مدیران مکتب بوک در رابطه با آنها عهده‌دار هیچ گونه مسئولیتی نخواهند بود.

15-کاربران مکتب بوک می‌بایست از آپلود کردن کتاب‌هایی که محتوای آنها مغایر با قوانین مکتب بوک و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران است و یا در این کشور دارای ناشر انحصاری بوده و رعایت حقوق مولف آنها اجباری است، خودداری نمایند.مسئولیت قانونی کتاب آپلود شده توسط هر کاربر بر عهده او بوده و حق پیگیری قانونی برای پدیدآورنده، محق قانونی و مکتب بوک محفوظ است.